Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ostatní

 
Evropský styl úpravy afgána
Doporučuje se vyzkoušet v zimním období, abychom "kadeřnické umění" zvládli před výstavní sezónou.
1) Hlava: samcům, kteří mají pod spodní čelistí 2 premeny delších chlupů, tzv.bradku, tyto chlupy necháme. Ostatní srst na hlavě - na lících, štěněcí vousy na bocích horní části tlamy, oholíme tak, aby nebyl narušen tvar a elegance hlavy. Také spodní čelist zespodu oholíme celou až ke krku a asi 3-4cm na krku do rozevřeného V.
2) Krk: svrchu a na bocích oholíme na krátko, na tzv.mech, spodek necháme osrstěný.
3) Uši: těsně za a pod ušima vyholíme. Uši lépe přilehnou k hlavě a ta je tak štíhlejší. Velmi osrstěný neupravený afgán působí těžkopádně, medvědovitě a neelegantně. Upravíme - li krk a hlavu, krk se tak opticky prodlouží, lépe vynikne i hlava a vyniknou bohaté závěsy na bocích, bohatě osrstěné nohy a "bačkory". 
4) Náprsenka: nůžkmi sestříháme konečky chlupů shora dolů. Nahoře více, směrem k hrudi méně a méně, aby přechod mezi krkem a náprsenkou nebyl znát.
5) Sedlo (hřbet): sedlo modelujeme podobně jako krk do přirozeného tvaru (ne jako podle pravítka). Lopatky necháme osrstěné až nahoru. Pokud je sedlo vylínalé samo o sobě (feny, některý typ psů), nestříháme, ale zkrátíme žiletkovým seřezávačem, furminátorem. Přechod mezi sedlem a závěsy jemně modelujeme nůžkami shora dolů, aby přechod nebyl příliš znatelný. Zkrácením srsti na sedle vynikne hřbetní linie.
6) Ocas: pokračováním této linie je i upravený ocas. Seřezáváme srst svrchu a na bocích, na spodní straně ponecháme jen řídké třásně, u konečníku delší, směrem ke konci ocasu kratší a kratší. Na špičce ocasu ponecháme 1-2cm dlouhou srst, aby lépe vynikl kroužek.
Některým afgánům srst brzy doroste a tak je třeba tuto úpravu během sezóny několikrát obnovovat.
                                                                                            Zpracovala Pěva Havlíčková, ChS "z Allahovy země"
 
Psí horoskopy
Beran (20.03. - 19.04) - psi narození v Beranu mají pyšnou, odvážnou, energickou, trpělivou, ale i tvrdohlavou povahu. Jsou velice aktivní.
Býk (20.04. - 20.05.) - tito psi jsou velice oddaní, zdraví, laskaví, vytrvalí, citliví a zatvrzelí.
Blíženci (21.05. - 21.06.) - psi Blíženci jsou všestranní, přizpůsobiví, nestálí a intrikáni.
Rak (22.06. - 22.07.) - psi narození ve znamení Raka bývají velice citliví, opatrní, starostliví, pesimističtí a náladoví.
Lev (23.07. - 22.08.) - více starostí a práce, hodně trpělivosti musíme dát psům narozeným ve znamení Lva. Bývají velice otevření, upřímní, šlechetní, důstojní, ale také pyšní, netolerantní, domýšliví a prchliví.
Panna (23.08. - 22.09.) - pes narozený ve znamení Panny je velice náročný, pilný, čistotný, bystrý, ale také lstivý a malicherný.
Váhy (23.09. - 23.10.) - pes narozený v tomto znamení je pohodlný, požitkářský, ale také diplomat, veselý a družný.
Štír (24.10. - 21.11.) - poněkud žárlivý, drzý, mstivý, ale i odvážný a vytrvalý pes.
Střelec (22.11. - 21.12.) - tito psi jsou choleričtí, upřímní, ušlechtilí a spolehliví.
Kozoroh (22.12. - 19.01.) - psi narození v tomto znamení jsou velmi vytrvalí, oddaní, bezohlední, nedůvěřiví a pesimističtí.
Vodnář (20.01. - 19.02.) - tento pes je vynalézavý, ušlechtilý, nedůvěřivý, žárlivý, ale i tolerantní.
Ryby (20.02. - 19.03.) - velmi flegmatický pes, obětavý, jemný, odevzdaný, citlivý, ale i nespolehlivý, proměnlivý a nejistý.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist